Majowe spotkanie z bajką
Majowe spotkanie z bajką
15 maja odbyło się cykliczne ,,Spotkanie z Bajką" na temat publikacji adresowanych do dzieci autorstwa dra Sławomira Franc. Do Działu dla Dzieci i Młodzieży zawitała grupa "Żabki" z Przedszkola nr 5. Przedszkolaki dodatkowo dowiedziały się o dwóch nazwach swojego rodzinnego miasta Krasnystaw oraz w jaki sposób powstała nazwa "Kraszczady" promująca region.
Dzieci wysłuchały pierwszej historii o Krasnym Ludku na podstawie książeczki pt. "O Krasnym Ludku, złotych karpiach i zaczarowanym stawie" oraz dowiedziały się o kolejnych przygodach dobrego duszka w Kraszczadach o różnych porach roku. Chętnie uczestniczyły w zabawach zręcznościowych: łowienia ryb i opasywania gór kolorowymi kółkami oraz podróży po wniesieniach Wyniosłości Giełczewskiej jak po bieszczackiej połoninie. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał książeczkę pt. "O Krasnym Ludku i zimowym pięknie Kraszczad".
dr Irena Kulik






